Nasze Jamniki 

Piesek BEMOL - jamnik szorstkowłosy króliczy, dziczy

Suczka LIRA - jamnik szorstkowłosy miniaturowy , czarna podpalana
Suczka GAMA -  jamnik szorstkowłosy króliczy , czekoladowo-dzicza
Suczka ARIA - jamnik szorstkowłosy miniaturowy, czarna podpalana
Emerytura
Suczka NUTA - jamnik szorstkowłosy miniaturowy, czarna podpalana

Nasze jamniki posiadają:
  • 5-cio pokoleniowe rodowody (FCI)
  • Badanie genetyczne w kierunku pochodzenia - CERTYFIKAT Identyfikacyjny DNA Psa
  • Badanie echokardiograficzne - CERTYFIKAT
  • Badanie okulistyczne - CERTYFIKAT
BADANIA W KIERUNKU CHORÓB DZIEDZICZNYCH:
  • Cord1-PRA (PRA) - postępujący zanik siatkówki, dystrofia stożkowo-pręcikowa - CERTYFIKAT
  • Progressive retinal atrophy (crd-PRA) - postępujący zanik siatkówki, dystrofia czopków - CERTYFIKAT
  • Neuronal ceroid lipofuscinosis (NCL) - neuronalna lipofuscynoza ceroidowa - CERTYFIKAT
  • Osteogenesis imperfecta (brittle bone disease) - choroba łamliwych kości - CERTYFIKAT

prev next

BEMOL 

Piesek obdarzony silnym charakterem. Jest bardzo uczuciowy i bezwzględnie do nas przywiązany. Lubi spędzać z nami jak najwięcej czasu zarówno w zabawie jak i w przytulankach (czytaj: zawinięty wokół szyi). Jest wesoły i ciekawski, lubi dzieci, i te duże, i te małe. Jest bardzo czujny, z oddaniem strzeże domowników, domu i posesji, hałaśliwie sygnalizuje wszelkich intruzów (czytaj: alarm bezprzewodowy). Jest bardzo dzielnym i bardzo wytrzymałym towarzyszem wakacyjnych wędrówek, tych po górach i tych po płaskim, spływów, rejsów żeglarskich oraz zimowych wypraw. Jest przekochany. 

NUTA

To piękna szorstkowłosa suczka o umaszczeniu czarnym podpalanym. To był nasz pierwszy jamnik i od pierwszego dnia skradła serce całej rodziny. Pojawiła się u nas po rozstaniu z JUPI jamniczką znajomych wyjeżdżających na stałe do Anglii, którą mieliśmy na kwarantannie w oczekiwaniu na badania przeciwciał po szczepieniu na wściekliznę. Z żalem po pół roku musieliśmy się z nią rozstać.
NUTA towarzyszy nam od szczenięctwa we wszystkich wyprawach, jest bardzo skoczna, ma niewyczerpane pokłady energii, świetnie pływa. W lesie wykazuje zdolności myśliwskie. Jest bardzo towarzyska, uwielbia ludzi i pieszczoty, po zapoznaniu doskonale integruje się z innymi zwierzakami.

LIRA

LIRA - jest małym jamniczkiem o przywódczym charakterku. Przepięknie umaszczona - czarna podpalana o szorstkiej sierści. Niezwykle towarzyska i przytulska z uporem zabiega o pieszczoty i zabawę. Bardzo wytrzymała, pokonuje z łatwością wielokilometrowe górskie trasy zarówno latem jak i w zimie, idealny towarzysz do spacerów i wypadów za miasto.

GAMA

To najmłodsza nasza suczka. Jest malutkim jamniczkiem o wielkim usposobieniu. Uwielbia się przytulać, kocha zabawę i towarzystwo. Dobrze się czuje podczas wędrówek o każdej porze roku, jest ciekawska i chętnie poznaje nowe tereny. Jest pozytywnie nastawiona do innych psów i ludzi, choć w stosunku do obcych wykazuje pewną nieufność.

Jej uczuciowość, sympatyczne usposobienie i wyjątkowe przywiązanie w połączeniu z bystrością niezłego cwaniaka sprawiły, że owinęła sobie nas wszystkich wokół palca (łapy), zanim zdążyliśmy się zorientować.

ARIA

To nasza najmłodsza suczka. Urodziła się i wychowała w naszej hodowli.  Charakter Arii jest absolutnie wyjątkowy,  jest bezgranicznie do nas przywiązana  i uwielbia pieszczoty, to największy przytulas w rodzinie. Mała suczka o wielkim sercu. Jest bardzo pozytywnie nastawiona do życia. Tryska energią, jest bardzo wytrzymała, zwinna i odważna. To arystokratka, mała królewna w psiej skórze.  Jest ciekawska i wesoła, uwielbia zabawę oraz spędzanie czasu z ukochanym opiekunem... czyli ze mną :)