Nasze Jamniki 

NUTA - suczka, jamnik szorstkowłosy miniaturowy, czarna podpalana

BEMOL - piesek, jamnik szorstkowłosy miniaturowy, dziczy

LIRA - suczka, jamnik szorstkowłosy króliczy , czarna podpalana
GAMA - suczka , jamnik szorstkowłosy króliczy , czekoladowa 

prev next

BEMOL 

Piesek obdarzony silnym charakterem. Jest bardzo uczuciowy i bezwzględnie do nas przywiązany. Lubi spędzać z nami jak najwięcej czasu zarówno w zabawie jak i w przytulankach (czytaj: zawinięty wokół szyi). Jest wesoły i ciekawski, lubi dzieci, i te duże, i te małe. Jest bardzo czujny, z oddaniem strzeże domowników, domu i posesji, hałaśliwie sygnalizuje wszelkich intruzów (czytaj: alarm bezprzewodowy). Jest bardzo dzielnym i bardzo wytrzymałym towarzyszem wakacyjnych wędrówek, tych po górach i tych po płaskim, spływów, rejsów żeglarskich oraz zimowych wypraw. Jest przekochany. 

NUTA

To piękna szorstkowłosa suczka o umaszczeniu czarnym podpalanym. To był nasz pierwszy jamnik i od pierwszego dnia skradła serce całej rodziny. Pojawiła się u nas po rozstaniu z JUPI jamniczką znajomych wyjeżdżających na stałe do Anglii, którą mieliśmy na kwarantannie w oczekiwaniu na badania przeciwciał po szczepieniu na wściekliznę. Z żalem po pół roku musieliśmy się z nią rozstać.
NUTA towarzyszy nam od szczenięctwa we wszystkich wyprawach, jest bardzo skoczna, ma niewyczerpane pokłady energii, świetnie pływa. W lesie wykazuje zdolności myśliwskie. Jest bardzo towarzyska, uwielbia ludzi i pieszczoty, po zapoznaniu doskonale integruje się z innymi zwierzakami.

LIRA

LIRA - jest małym jamniczkiem o przywódczym charakterku. Przepięknie umaszczona - czarna podpalana o szorstkiej sierści. Niezwykle towarzyska i przytulska z uporem zabiega o pieszczoty i zabawę. Bardzo wytrzymała, pokonuje z łatwością wielokilometrowe górskie trasy zarówno latem jak i w zimie, idealny towarzysz do spacerów i wypadów za miasto.

GAMA

To najmłodsza nasza suczka. Jest malutkim jamniczkiem o wielkim usposobieniu. Uwielbia się przytulać, kocha zabawę i towarzystwo. Dobrze się czuje podczas wędrówek o każdej porze roku, jest ciekawska i chętnie poznaje nowe tereny. Jest pozytywnie nastawiona do innych psów i ludzi, choć w stosunku do obcych wykazuje pewną nieufność.

Jej uczuciowość, sympatyczne usposobienie i wyjątkowe przywiązanie w połączeniu z bystrością niezłego cwaniaka sprawiły, że owinęła sobie nas wszystkich wokół palca (łapy), zanim zdążyliśmy się zorientować.